Наступний рік може бути катастрофічно не урожайним через прогнозовану затяжну зиму з постійними температурними «гойдалками». Такий прогноз висловив відомий народний синоптик Леонід Горбань, пише видання Gazeta.ua.

— Краще б я помилився, але по розрахунках будуть сильні морози і постійні відлиги. Це смерть для озимих культур. По-друге, зима буде затяжною. Вона плавно з морозами перейде у березень. А у квітні різко потепліє і почнуть дути сильні вітри, які будуть видувати вологу з ґрунту. Буде мало опадів і стоятиме спека,  повідомив Леонід Горбань.

З його слів, така погода буде і у травні та до середини червня.

— Дощів буде дуже мало. З травня по червень більше 25 днів не буде опадів. А урожай формується першими 35 днями після сходів. Виходить, на ярих культурах урожаю не буде. Його вважатимуть вище середнім. Постраждають усі регіони. Найбільше Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська Херсонська області. Особливо на Півдні, де врожай невеликий, але якісне зерно,  — зазначив народний синоптик.


Крім того, згідно із синоптичним прогнозом, зима 2018-2019 в Україні буде нестандартною. Прогнозують багато теплих днів. Похолодання прийде наприкінці грудня. Піде хороший сніг, якого в середньому в Україні випаде за 2 дні близько 10 см.

Такі ж погодні коливання очікують перед Різдвом і Старим Новим роком. І лише після цього почнеться справжня зима з тріскучими морозами і снігопадами. Прогнозують, що сніг із перервами буде йти до 10-12 лютого, випаде в середньому понад 50 см снігу.

Морози посиляться перед Водохрещем (19 січня), а пік холодів до мінус 30 вночі припаде на 7-10 лютого, потім настане потепління. У лютому ще може випасти до 30 см снігу. І навіть перед 8 Березня близько 6-10 см. Закінчиться зима ближче до квітня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram