Грудневий прогноз ФАО щодо виробництва зернових у світі в 2018 році нижчий, ніж у листопаді. Так, рівень виробництва зернових оцінюють на рівні 2595 млн т, тобто на 62,5 млн тонн нижче найвищого рівня попереднього року, або на 2,4%.

Загальне виробництво пшениці оцінюється в 725,1 млн тонн, що на 2,8 млн тонн менше, ніж у очікували в листопаді, що відображає зниження цін на цьогорічний урожай в Туреччині та Російській Федерації.Прогноз глобального виробництва зерна залишається незмінним. Він враховує підвищення коригування в Україні, зумовлене більш високими, ніж очікувалося, врожаєм і значною мірою компенсує слабкі перспективи виробництва в Сполучених Штатах.

Прогноз виробництва озимої пшениці на 2019 рік передбачає збільшення розмірів площ, призначених для посіву цього зерна в Сполучених Штатах внаслідок зростання цін на зерно. Зменшення може бути зумовлене занадто вологими умовами для посіву. Очікується також, що в Європейському Союзі очікується більший обсяг сівби озимої пшениці, хоча тут може бути зменшення, викликане посухою.

Збільшення посівів озимої пшениці очікується в Російській Федерації та Україні, де переважають сприятливі погодні умови для перезимівлі. Аналогічно в Азії, де умови сприяють вирощуванню рослин у Китаї та Індії, на відміну від Пакистану.

У південній півкулі в 2019 році зростуть площі під ярими зерновими. Вигідні погодні умови та високі ціни збільшили прогнози щодо вирощування кукурудзи в Аргентині та Бразилії. У Південній Африці очікується більша площа посіву кукурудзи. Хоча корективи може внести аномалія Ель-Ніньо та, як наслідок, спричинену ним посуху.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram