14 серпня відбулося чергове засідання міжвідомчого штабу з оперативного розв’язання питань логістики у сільському господарстві за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

За 7 місяців 2019 року поставлено за кордон 3,8 млн тонн соняшникової олії та 238 тис. тонн соєвої, це відповідно на 16% та 81% більше аналогічного періоду минулого року.

Наразі, соняшник та сою ще не почали збирати, але прогнози доволі оптимістичні. Зменшення посівних площ під даними культурами, на 4,4% у випадку соняшника та 8% – сої, врівноважилось сприятливими погодними умовами. Серпневі дощі, що пройшли на більшості території України, стали непоганою передумовою для збору пізніх культур.
«Перспективи непоганого урожаю соняшнику є гарним підґрунтям для виробництва олійної продукції та підтримання експортного потенціалу. Сьогодні наша країна вже займає перше місце у світі за експортом соняшникової олії, таким чином забезпечуючи значні валютні надходження. Тільки за січень-липень поточного року її експорт становив 2,6 млрд дол. США. Водночас, більші обсяги – більше навантаження на залізничну та портову логістику. Тому важливим завданням є попередження проблем з логістикою при постачанні переробленої продукції на експорт», – зазначила заступник Міністра Олена Ковальова.

Серед позитивних звітів засідання – представлення динаміки роботи морських портів. Так, на сьогодні портами перевалено 30,5 млн тонн зернових та 3,7 млн тонн олії. Це на 37% і відповідно 11,5% більше, ніж минулого року. Лідером серед морських портів є порт Південний, який відвантажив на 63% більше, ніж за відповідний період минулого року, на другому місці – порт Маріуполь (+ 50%). Середньодобове вивантаження у серпні складає 1530 вагонів на добу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram