Новий засіб боротьби із бур’яном запропонували українські винахідники. Амброзію обробили розчином на основі мінералу бішофіт, після чого вона засохла. Виробники нового препарату стверджують, що мінерал не шкодить людям, тваринам, деревам та більшості інших рослин. Від нього гине тільки бур’ян. Про це повідомляє  пресслужба Коломацької ОТГ.

Бішофіт — це природна сіль, вік якої складає близько 250 мільйонів років. На Полтавщині її добувають на глибині 2,5 кілометри, і це є найглибшим місцем у світі за заляганням бішофіту. Мінерал використовують переважно в косметології та медицині. Полтавський науковець Павло Писаренко довів ефективність використання мінералізованої (пластової) води у місцях залягання бішофіту в боротьбі з амброзією.


У Коломацькій ОТГ вже обробили місця скупчення бур’янів у п’яти селах: Василівці, Малому Ладижиному, Степанівці, Коломацькому та Дудниковому. Для боротьби з рослиною закупили три тонни бішофіту.

Раніше ми косили амброзію, а вона тільки розмножувалася. Після бішофіту рослина дуже швидко в’яне і засихає. До того ж це захист на 3-4 роки, — розповів директор КП «Коломак» Степан Запека.

Карантинна рослина гине, бо порушується її мінеральний баланс: блокується коренева система. У результаті амброзія не може вбирати воду. Крім того, бішофіт стерилізує пилок амброзії. Він перестає бути небезпечним для алергіків, бо не виділяє токсинів при попаданні до дихальної системи людини.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram