Боротьбу амброзією в містах треба починати з полів — Corteva

Щороку в серпні-вересні люди, які хворіють на алергію, потерпають від одного з найбільш поширених небезпечних бур’янів в Україні — амброзії полинолисної. Окрім негативного впливу на здоров’я, ця рослина також є доволі агресивним бур’яном. У Corteva Agriscience розповіли про важливість використання інноваційних засобів захисту рослин для зменшення поширення цієї небезпечної рослини теренами України.

Важливо зазначити, що амброзія може продукувати більше 40 000–150 000 насіння та зберігати свою життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Одна рослина може сформувати більше одного мільярда гранул пилку, що розносяться вітром в радіусі до 100 кілометрів. Достатньо п’яти гранул шкідливого пилку на кубічний метр повітря, щоб викликати алергічні реакції у людей.

Дослідники, що беруть участь у проєкті ЄС Atopica, мета якого дослідити сукупний загальноєвропейський вплив змін у кліматі, землекористуванні та забрудненні повітря на захворювання, спричинені пилком алергенів, вказують, що чутливість до амброзії зросте більш ніж вдвічі до 2041-2060 рр. — з 33 млн до 77 млн людей у Європі.

Для сільського господарства амброзія небезпечна тим, що потрапляючи на територію з сприятливим ґрунтом одразу вкорінюється. Вона швидко виснажує ґрунт, позбавляючи його вологи і поживних речовин. Рослина активно розростається навіть на несприятливих ґрунтах, наприклад солончаках.

NB: Завдяки своєму кореню амброзія проникає в землю на глибину до 4 метрів, тому отримати вологу може з більш глибших шарів ґрунту.

Польові культури страждають від жорсткої конкуренції з амброзією за вологу та поживні речовини. Зокрема, за даними Французького технічного центру з олійних культур Terres Inovia, середні втрати врожаю в посівах соняшнику оцінюються в 300 кг з гектара при густоті амброзії 10 рослин на квадратний метр. Потенційні втрати врожаю можуть бути від 20% до 70% залежно від року.

Як розповіла категорійна менеджерка з гербіцидів Corteva Agriscience Галина Радзіцька, з моменту знайомства з цим бур’яном вчені постійно шукають нові й дієві методи боротьби з амброзією. Оскільки амброзія несе потенційну небезпеку для людини і сільського господарства, то заходи контролю цього бур’яну мають бути плановими та систематичними. Не існує конкретного європейського регулювання для контролю амброзії, крім європейської директиви, яка встановлює максимальні рівні наявності насіння видів амброзії (Ambrosia spp.) в продуктах, призначених для годівлі тварин (Регламент Комісії (№ 744/2012 ЄС). Деякі країни Європи вирішили застосувати місцеві плани контролю амброзії (як Угорщина та Франція), що спрямовані на моніторинг та контроль розповсюдження амброзії.

Контроль амброзії полягає в планомірному одночасному застосуванні проти неї комплексу заходів і методів захисту. В першу чергу, це система запобіжних заходів, очищення посівного матеріалу, сівозміна, попередники, система обробітку ґрунту та застосування інноваційних гербіцидів.

Галина Радзіцька

— Зокрема, українські сільгоспвиробники мають доступ до найновітніших препаратів унікальної дії на основі інноваційної молекули Arylex™ Active, розробленою вченими міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience. Arylex™ active — це новий, універсальний інструмент для боротьби з амброзією у посівах соняшнику та зернових колосових культур. Такі гербіциди, такі як ГеліантексТМ та КвелексТМ, створені на основі Arylex™ active, здатні контролювати ключові дводольні види бур’янів. І вони користуються популярністю серед українських фермерів, — розповіла Галина Радзіцька.

Вона додала, що фермери все частіше обирають продукти Corteva, чому в тому числі сприяє чітка позиція керівництва щодо безумовної підтримки України і вихід з ринку рф.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram