Нацбанк має намір унормувати низку питань, пов’язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

Зокрема, пропонується:

  1. Встановити порядок:
  • відкриття банками спеціального рахунку для здійснення керуючим санацією процедури санації боржника — юридичної особи;
  • відкриття банками спеціального окремого рахунку для здійснення арбітражним керуючим процедури реструктуризації боргів, погашення боргів боржника — фізичної особи (фізичної особи — підприємця);
  • відкриття рахунків суб’єктам господарювання, що не мають рахунків у цьому банку, на підставі поданих його представником (фізичною особою, яка вже має в цьому банку рахунок, відкритий для власних потреб, ідентифіковану та верифіковану банком і сформовану справу з юридичного оформлення цього рахунку) за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем заяви про відкриття поточного рахунку в електронній формі. Заява має бути підписана кваліфікованим електронним підписом цього представника;
  • закриття банками поточних рахунків фізичної особи підприємця, який припинив підприємницьку діяльність (якщо на його рахунку немає залишку коштів);
  • здійснення банком зміни рахунків клієнта — фізичної особи, яка припинила свою підприємницьку діяльність та має залишок коштів на рахунках.  1. Визначити вимоги до оформлення переліку осіб, які відповідно до законодавства України (установчих документів юридичних осіб — резидентів) мають право розпоряджатися рахунком і підписувати розрахункові документи.
  2. Зобов’язати юридичних осіб-нерезидентів та представництва юридичних осіб — нерезидентів в Україні повідомляти банк про внесення змін до їхніх реєстраційних документів.

Відповідні норми вказані у проєкті постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів», що пропонується для громадського обговорення.

Зауваження та пропозиції до Проєкту приймаються до 12.09.2019 р. на поштову та електронну адресу Національного банку України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram