Ще в липні у Верховній Раді було зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки податку на додану вартість для продукції садівництва, ягідництва та виноградарства» №8570, яким пропонується зменшити ставки податку на додану вартість на плодово-ягідну продукцію, яка вирощується в Україні з 20% до 7%. Як зазначають в асоціації «Укрсадпром», лібералізація податкового тиску збільшить обсяги виробництва плодово-ягідної продукції офіційно зареєстрованими сільськогосподарськими товаровиробниками, а також кількість платників ПДВ.
Зараз промислові виробники плодово-ягідної продукції офіційно виробляють приблизно 400 тис. тонн продукції, вартість якої становить 7 745 млн грн. За підрахунками Асоціації, за 2-3 роки, у разі прийняття і введення в дію закону, промислові виробники, з урахуванням результатів діючої програми державної підтримки закладення молодих садів, офіційно здійснюватимуть виробництво 900 тис. тонн плодово-ягідної продукції, вартість якої становитиме близько 20 млрд грн, з якої буде сплачено у бюджет України ПДВ у розмірі 7% на суму, що перевищує 554 млн грн. Також мають зрости надходження від сплати підприємствами податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, ставки яких не зміняться.
В асоціації запевняють, що зменшення ставки податку стане ефективною заміною “спецрежиму ПДВ” та минулорічним дотаціям, що дозволить галузевим виробникам заощадити 13 % коштів, які вони повинні були сплатити податком на додану вартість, що становитиме більше 1 млрд грн для використання їх на розвиток виробництва, знижуючи собівартість і фактично зменшити витрати держави на адміністрування непотрібних реєстрів отримувачів дотацій.
В «Укрсадпромі» також зазначили, що згідно з умовами Угоди про Асоціацію з ЄС визначено основним пріоритетом адаптацію законодавства України до законодавства ЄС, відповідно, це стосується і податкового законодавства.
До прикладу, у розвинених аграрних країнах ЄС при оподаткуванні сільськогосподарських товарів в більшості випадків діє знижена ставка, яка як мінімум, є вдвічі, а іноді й утричі, нижчою за стандартну: Іспанія — 4%; Франція — 2,1, 5,5, 10%; Ірландія — 4,8%; Італія — 4%; Люксембург — 3%.
За таких умов, виробник автоматично акумулюючи податковий кредит направляє його на власний розвиток. Така система забезпечує прогнозованість і планування виробничої діяльності та конкурентоздатність українського виробника на європейському ринку, а також дозволяє суттєво зменшити собівартість плодово-ягідної продукції і споживчі ціни на неї.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram