В українських аграріїв не слабшає інтерес до вирощування бобових культур завдяки високій експортній привабливості, пов’язаній із зростанням чисельності населення в основних країнах-імпортерах цих культур, а також зростанням попиту на високобілкову продукцію в країнах з розвиненою економікою. Також бобові привабливі для агровиробників через забезпечення сівозміни з метою збагачення ґрунту азотом.

Так, Україна вирощує 8% гороху від світового виробництва та входить до п’ятірки лідерів країн-експортерів, таких як Росія, ЄС, Китай.

Горох в Україні займає більше 70% в структурі виробництва зернобобових, і посівні площі під цією культурою збільшуються з кожним роком.



Внутрішнє споживання гороху покривається повністю, а зростання врожаю стимулює стрімке збільшення обсягів експорту. Так, за підсумками 2017/18 МР зовнішні поставки гороху з України досягли рекордного обсягу в 873,5 тис. тонн, що на 80% вище, ніж в попередньому 2016/17 МР (486,50 тис. тонн).

Аналітики УкрАгроКонсалт в своєму щомісячному звіті «Аналіз ринку зернобобових культур» відзначають, що, незважаючи на подальше зростання посівних площ під горохом в Україні в 2018 році, очікувати нового рекорду за врожайністю не варто.

Негативно позначилася на врожайності культури такий фактор, як недолік вологи в ґрунті в період вегетації і дозрівання. А саме, посуха в Степовій зоні країни, де розташовано більше половини всіх посівів гороху, значно знизила потенціал його врожайності.

Незначно покращує ситуацію з урожаєм в цілому непогана врожайність гороху в окремих областях зони Полісся і Лісостепу.

Відтак, аналітики УкрАгроКонсалт прогнозують зниження виробництва гороху в Україні на 23% порівняно з минулим сезоном. Експортний потенціал при такому врожаї може становити близько 600 тис. тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram