Цього року високу активність горіхової плодожерки відмічають виробники на Дніпропетровщині. Про це, зокрема,пише на своїй сторінці у Facebook Зеновій Сич, завідувач кафедри овочівництва Національного університету біоресурсів і природокористування України, селекціонер.

Фото із Facebook-сторінки Зеновія Сича

— Горіхові сади атакує страшний новий шкідник (він був уже давно, але таку шкодочинність бачу вперше) — горіхова плодожерка (Laspeyresia pomonella L. f. putaminana Stg.)… Таке враження, що їй уже надоїла яблуня, слива, груша, а тепер вона кинулася “закусити” гірким навколоплідником горіха волоського. Від її “діяльності” у цьому році до 30% гнилих горіхів… Що робити?…Вилазити та багаторазово обприскувати високі 10 метрові горохові дерева — нереально!, — пише Зеновій Сич.Горіхова плодожерка в Україні поширена майже повсюдно. Метелик має у розмаху крил 14-20 мм; передні крила темно-сірі, з чисельними темними поздовжніми слабкохвилястими смугами, з оксамитовою темною плямою (“дзеркальце”) на зовнішньому краї, у середині плями декілька золотистих дугоподібних смужок.

Фото із Facebook-сторінки Зеновія Сича

Гусениці 12-18 мм завдовжки. Лялечка блідо-бура й знаходиться в білому павутинному коконі. Зимують гусениці в легких коконах у щілинах кори нижньої частини штамбів. Навесні гусениці заляльковуються, а літ метеликів спостерігається в травні.

Самки відкладають яйця (частіше по одному) на поверхню плодів, в оболонці яких гусениця прогризає хід неправильної форми, заповнений темно-бурими екскрементами. Пізніше вона проникає всередину горіха через його основу, частково пошкоджуючи сім’ядолі, а іноді з’їдає їх повністю. Гусениці переходять з одного плода в інший, всього може пошкодити до 10 плодів.

Літ другого покоління спостерігається в кінці липня на початку серпня. Розвивається в двох поколіннях за рік.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram