Використання хімікатів може мати, окрім позитивного, і негативний ефект. До прикладу, Любов Воронкова, яка вирощує томати та огірки у закритому ґрунті, через кілька років помітила зниження урожайності овочів удвічі. Однією з основних причин цієї ситуації стало накопичення мінеральних солей у ґрунті, які потрапляють туди разом з поливною водою. Однак виправити ситуацію жінка змогла всього лиш, перейшовши на біогумус.
Оскільки у багатьох виробників теплиці залишаються накритими протягом осінньо-зимового періоду, ґрунт не отримує атмосферної вологи у вигляді опадів та снігу, відтак карбонатні мінерали не змиваються. Це порушує гранулометричний та хімічний склад ґрунту, страждає корисна біота, а коріння рослин не може нормально розвиватися через недостатню аерованість.
Фахівці, до яких звернулась жінка, запропонували їй три варіанти, з яких вона обрала внесення біогумусу.
— Спочатку представник компанії надав препарат на пробу, мені сподобався результат. З часом я придбала біогумус за допомогою е-ваучера, який надав Український Проект Бізнес розвитку Плодоовочівництва. Цей препарат змогла застосувати на першому та на другому врожаї, — зазначила власниця теплиці.
Біогумус — це компост, який потравили дощові черв’яки на копроліти. Він безпечніший за гній, оскільки у ньому мінімальна кількість хвороб чи насіння бур’янів, його потрібно вдвічі менше і працює він ефективніше. Для прикладу, у теплицю площею 9 соток потрібно в середньому до 600 л біогумусу, який в сухому варіанті важить 250-300 кг. Тоді як гною потрібно кілька тонн. Препарат вноситься безпосередньо в лунку перед висадкою розсади, і це можна зробити самотужки протягом дня, оскільки мова йде про 2-3 десятки відер. Не кажучи вже про хороші показники врожайності.
— Мені результат дуже сподобався — збільшився врожай, рослини та плоди мають гарне забарвлення. А найголовніше, цей біогумус дуже легко вносити у ґрунт, додається невеликий об’єм препарату тільки 600 л замість 2-х тонн гною, тож я можу робити це самостійно з чоловіком. Мені вже не треба наймати робітників, як раніше, які б мали працювати у теплиці та вносити гній у ґрунт. Все це дуже легко та швидко робиться, — зазначила Любов Ворошкова.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram