В Україні вже намолотили перший десяток тисяч тонн урожаю нового сезону. Зокрема в Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях почався збір озимої пшениці. Так, вже на початок цього тижня було змолочено 4 тис. га збіжжя.Також жнива розпочалися у Одеській та Дніпропетровській областях. Зокрема у Запорізькій, Одеській і Херсонській областях стартував збір озимого ріпаку. Урожай зібрали на площі 3 тис. га при врожайності 17,4 ц/га, відтак уже намолочено 6 тис. тонн.

Загалом з початку жнив, які цього року стартували на 10 днів швидше, ніж торік, вже зібрано 281 тис. тонн зерна нового врожаю з 86 тис. га при врожайності 32,6 ц/га. Зокрема:

  • озимої пшениці  10 тис. тонн з 4 тис. га при врожайності 26,2 ц/га;
  • озимого ячменю  268 тис. тонн з 81 тис. га при врожайності 33,0 ц/га;
  • гороху  2 тис. тонн з 1 тис. га при врожайності 22,7 ц/га.

Водночас через посуху прогнозований цьогорічний урожай може виявитись меншим, аніж здавалось на початку сезону. Хоча, за словами першого заступника Мінагрополітики Максима Мартинюка, враховуючи вдалу перезимівлю озимих та запаси весняної вологи, серйозних знижень урожайності зернових не очікується.


У зв’язку з тим, що опади вже почалися, ми очікуємо, що в загальному підсумку валовий збір ранніх і пізніх зернових буде приблизно на рівні минулого року», заявив Мартинюк в ефірі радіостанції «Новое Время».