Учора поблизу Черкас відбулось відкриття цеху з виробництва багатокомпонентних твердих гранульованих міндобрив компанії Grossdorf, загальною потужністю до 50 тис. т на рік.

Урочисте відкриття цеху з виробництва твердих добрив: зліва направо — Олексій Подоляк, технічний директор Grossdorf, Андрій Халявка, генеральний директор компанії Grossdorf та сільський голова Ігор Чекаленко.

NB: Агрохімічна компанія Grossdorf створена у 2016 році на основі українського досвіду та німецьких інвестицій. На сьогодні компанія займається виробництвом, імпортом, транспортуванням добрив, а також надає послуги із внесення безводного аміаку. Донедавна основне виробництво було зосереджене на рідких добривах КАС, обсягом до 350 тис. т/рік.

На сьогодні, зі слів керівництва компанії, існує дефіцит виробництва комплексних продуктів на ринку агрохімії, а відтак 90% з них імпортують з-за кордону. Про це під час відкриття цеху розповів Сергій Рубан, комерційний директор компанії Grossdorf.

Саме тому у Grossdorf планують з відкриттям нового цеху задовольнити внутрішній ринок твердими комплексними та азотними добривами. До речі, ці добрива будуть вироблятись методом компактування (компоненти під високим тиском стискаються до утворення єдиної гранули). Такий метод дозволяє випускати добрива з будь-якою кількістю компонентів.

Наразі компанія відпрацювала виробництво гранульованого сульфату амонію та трикомпонентних NPK різних формуляцій.

NB: Перевагою твердих добрив є більш пролонгована дія та точніше внесення механічним способом.

На сьогодні на ринку добрив, зокрема у сегменті рідких добрив, компанія Grossdorf займає лідерські позиції. Так, тільки за 2017 рік частка компанії на ринку КАС становить 15%. Такої ж частки планують досягти і в сегменті твердих добрив. Адже однією з особливостей компанії є гнучкість у співпраці з аграріями: зокрема, агровиробники можуть замовляти під свої потреби добрива з необхідними тільки для них компонентами.