Жнива 2022: Львівщина зібрала більше мільйона тонн зерна

Фото зі сторінки департаменту агропромислового розвитку ЛОДА
Аграрї Львівщини зібрали зерно вже з 70% засіяних площ, завершивши обмолот майже всіх ранніх колосових та олійних культур. Залишилось тільки обмолотити 200 га вівса пізнього сорту. Про це повідомили в обласному департаменті агропромислового розвитку.

Середня бункерна врожайність за культурами є різною відносно минулого року. Так, сільськогосподарські виробники Львівщини отримали кращу врожайність озимого та ярого ячменю (на 6,4% та 1,9 % відповідно). Натомість врожайність пшениці дещо нижча від минулорічної (на 2,5% озимой та 10,2% ярої).

Загалом ранні зернові в області зібрані на площі 231,7 тис. га (99,7%), намолочено 1110,9 тис. тонн зерна. У розрізі культур:

  • ячменю озимого та ярого намолочено 188,7 тис. тонн з площі 35,6 тис. га;
  • пшениці озимої та ярої зібрано з 176,2 тис. га, намолочено 871,1 тис. тонн.

Також в області завершили збирання озимого та ярого ріпаку. Його обмолотили 160,9 тис. тонн з площі 47,2 тис. га. Середня врожайність 34,0 ц/га (+0,1 ц/га до минулого року).

— Львівщина переступила рубіж мільйонного показника намолоту зерна. Наразі за темпами збору ранніх культур ми випереджаємо терміни минулого року, а отриманий валовий збір зерна на аналогічну дату більший на 6,6%. Постараємось досягти очікуваних прогнозів валового виробництва зерна в цілому по всіх зернових, — зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман, коментуючи хід проведення польових робіт.

Нагадаємо, у господарствах усіх категорій Львівщини площі до збирання зернових та олійних культур цьооріч складають 524,5 тис.га. Загалом вони збільшені на 5,5% порівняно з минулорічними. Очікуване валове виробництво культур (зернові та олійні) в межах 1930-1940 тис. тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram