Новий сезон збору урожаю викликає багато питань та побоювань, але точно спрогнозувати його результати до збору врожаю майже ніколи неможливо. І хоча жнива уже тривають, експерти залишаються обережними в своїх прогнозах.

Зокрема виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зазначає, що високий рівень невизначеності в очікуванні наступного урожаю сприятиме зростанню цін на урожай.
— Ми живемо в умовах, які називаються «new normality», і те, що раніше було абсолютно ненормально, зараз сприймається як норма. … Високий рівень невизначеності буде сприяти збільшенню цін на агропродукцію в майбутньому, безумовно, з урахуванням всіх інших факторів ціноутворення, зокрема і на суміжних ринках, — зазначає експерт.

Він пропонує прораховувати розвиток світових тенденцій і робити ставку саме на них.

А от керівник аналітичного відділу Marcopolo Commodities SA Олена Нероба зазначає, що в агробізнесі щодалі більше значення має політика, аніж сам товар.

 

— Факторів безліч, і всі вони за певних обставин можуть виявитися дуже важливими. Я б радив всім гравцям на ринку аналізувати все, навіть менш очевидні сили. Щоб уникнути неприємних сюрпризів…, — говорить у свою чергу  експерт фрахтового ринку S&P Global Platts Олександр Юневіч.


Як би там не було, а всі аналітики зазначають, що українським виробникам навіть у дрібницях варто зважати на коливання на світовому ринку.

За матеріалами АПК-Інформ