Посіви зернових культур атакують личинки клопа шкідливої черепашки. При цьому на незахищених товарних посівах Запорізької областей виявлено 9-18 личинок на кв.м, у той час на Херсонщині окрилилось 32% клопів. Колоскам зернових культур також завдають шкоди хлібні жуки та жужелиця. Зокрема злаковою попелицею заселено 2-19% рослин, пшеничним трипсом — 6-25, в осередках 30-50% рослин, а фітофагом в середньому пошкоджено 2-15% рослин. Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі.
Що стосується хвороб, то на посівах озимих та ярих зернових колосових культур розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, жовта іржа, гельмінтоспоріоз, темно-бура плямистість, кореневі гнилі, подекуди ринхоспоріоз, піренофороз, інші плямистості. Ними охоплено 4-12, а подекуди і 32-40% рослин. Тепла та волога погода сприяли розвитку хвороб колоса, а саме септоріозу, фузаріозу, гельмінтоспоріозу та оливкової плісняви.
Водночас на посівах кукурудзи розвиваються та шкодять злакові попелиці, які подекуди вразили навіть 60-74% площ та заселили 35% рослин. Також кукурудзу атакують гусениці лучного метелика, листогризучих совок (бавовникова, гамма, інші).
Сою заселяють та пошкоджують попелиці, трипси, павутинний кліщ, гусениці акацієвої вогнівки, чортополохівки, совки-гамми, осередково лучного метелика. Фітофагами пошкоджено 2-15% рослин. З хвороб поширюються пероноспороз, септоріоз, фузаріоз, аскохітоз, якими уражено 1-8% рослин. Осередково в Кіровоградській області іржею охоплено 13-19% рослин. У посівах гороху шкодять горохові зерноїд, плодожерка, попелиця, трипси, совка-гамма, з хвороб розвиток мають аскохітоз, іржа, кореневі гнилі.
У посівах соняшнику продовжують розвиватись сисні шкідники (геліхризова попелиця, клопи, трипси, цикадки), якими заселено до 30% рослин. На окремих діляках завдають шкоди гусениці совок та лучного метелика. Близько 8-24% площ уражені септоріозом, пероноспороз, фомозом та іржею.
На цукрових буряках активізувалась бурякова листкова попелиця, якою заселено 1-8% рослин. Місцями на ділянках завелись бурякові щитоноски, мінуюча муха, осередково амарантовий стеблоїд, гусениці листогризучих совок, лучного метелика.
На плантаціях картоплі та томатів активізувались колорадські жуки літнього покоління. Також в усіх куточках країни на цих культурах розвивається фітофтороз та альтернаріоз. Капусту атакували листогризучі совки, білани, молі, попелиці.
У садах розвиваються сисні шкідники (попелиці, кліщі, медяниці, щитівки), а також зафіксовано літ метеликів ІІ покоління яблуневої плодожерки. Із хвороб на зерняткових зафіксовано борошнисту росу та паршу, на кісточкових — клястоспоріоз. У виноградниках продовжується літ метеликів гронової листокрутки ІІ покоління. Також шкодять кліщі, проти яких потрібно проводити захисні заходи.