Німецькі фермери можуть використовувати систему супутникових даних для визначення оптимального часу збору врожаю кукурудзи на силос. З 2018 року користувачі за запитом безпосередньо на свій мобільний телефон зможуть отримати індивідуальну рекомендацію щодо кожного зі своїх полів для оптимального часу збору врожаю.

— Правильний час збирання кукурудзи на силос вирішує успіх всього сезону. Якщо ви збираєте занадто рано чи занадто пізно, ви можете втратити частину врожаю — до десяти відсотків, — розповів менеджер проекту Фабіан Беке.

Нова система під назвою SAT TS Monitoring використовує супутникові знімки для визначення вмісту сухої речовини в зерні.

— Оптимальним є значення 30-35%. У тих, хто збирає урожай при показнику нижче 30%, як правило, кукурудза має занадто малий вміст крохмалю. Якщо показник перевищує 35 відсотків, можуть виникнути великі втрати при зберіганні, — пояснив особливості Беке.

Систему можна застосовувати для оцінки окремих полів або окремих їхніх частин. У експерименті уже взяли участь 90 фермерів, які вирощують кукурудзу на силос в різних частинах Німеччини, які підтвердили надійність системи в різних регіонах. Згідно з дослідженням, вид з космосу дає повну картину, незалежно від того, чи має поле 3 або 300 гектарів, тому що супутник здатний «оглянути» все поле.

За матеріалами Topagrar