За минулий тиждень внутрішні ціни на пшеницю зросли. Так, на умовах поставки EXW-елеватор пшениця 2 класу додала 50-100 грн/т, на СРТ-порт 50 грн/т, фуражна пшениця на умовах поставки EXW-елеватор додала 50-100 грн/т, на СРТ-порт 100-150 грн/т. Однак на відміну від внутрішнього ринку ціни на умовах FOB (порти Чорного моря) просіли на 1$/т на пшеницю другого та третього класу, фуражна втратила 4$/т.



NB: Як йдеться в Інформаційному бюлетені незалежної експертної ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку, тижневе зростання внутрішніх цін могло бути зумовлене намаганням окремими підприємств залучити більше обсягів зернової. Що ж стосується зовнішнього ринку, то основним чинником тиску виступають світові тенденції на ринку пшениці, і насамперед зниження цін у сусідній Росії. На підтримку ціни наразі впливає можливе зниження врожаю пшениці у зв’язку з тривалими складними погодними умовами.

А от на ринку ячменю ціни минулого тижня продовжили знижуватись. До прикладу, на умовах поставки EXW-елеватор ячмінь втратив 50-150 грн/т, на СРТ-порт 100 грн/т, на умовах FOB (порти Чорного моря) 6$/т поставка липень-серпень. Зараз інтерес закупівельних компаній зосереджений на новому врожаю, а тиск на ціни створюють тенденції суміжних зернових ринків.

Також продовжили знижуватись впродовж тижня ціни на кукурудзу. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт закупівельні ціни просіли на 50грн/т, експортні ціни втратили 1-2$/т поставка червень-липень.



NB: Ситуація на ринку залежить від зовнішніх тенденцій та суміжних ринків. Поступово більшість закупівельних компаній переключаються на новий врожай суміжних культур, тому попит знижуватиметься, що також тиснутиме на ціни. 

Падають ціни і на ринку соняшнику. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни втратили 100 грн/т, на умовах FOB (порти Чорного моря) змін не відбулось. Соняшникова олія втратила ще 5 $/т на умовах FOB (порти Чорного моря).

На ринку спостерігається зниження попиту, адже більшість переробних підприємств розпочинають сезонну профілактику. З іншого боку наближення нового врожаю підвищує увагу закупівельних компаній. Фактором тиску також виступає ринок соняшникової олії. Відтак, зараз ціни на ринку соняшнику перебувають переважно у негативному тренді.

Падають ціни і на ринку ріпаку та сої. Ріпак на умовах поставки EXW-елеватор просів на 300 грн/т, на СРТ-порт на 200-300 грн/т, експортні ціни на новий врожаї знизились на 4$/т. На ринку сої на умовах поставки EXW-елеватор ціни знизились на 200 грн/т, на СРТ-завод на 100 грн/т, експортні ціни втратили 5$/т поставка в червні.

Основними причинами зниження закупівельних цін є певне сезонне зниження попиту, зосередження закупівельних компаній на новому врожаю інших культур. Наступного тижня очікується збереження цієї тенденції на ринку.