Дощі та зливи, які у другій декаді червня пройшли майже на всій території країни, викликали полягання посівів озимої пшениці там, де травневі опади були близькі до багаторічної норми або перевищували її. Це в майбутньому може ускладнити процес жнив, призвести до зниження врожайності і погіршення якості зерна, повідомляють аналітики «УкрАгроКонсалт».
NB: Агрометеорологічні умови з 10 по 20 червня були нестабільними, середньодобова температура повітря була на 1,1-8,0°С вищою за норму, а максимальна підвищувалася до 27-34°С. При цьому земля в цей час нагрівалася до 52-62°С, а коли мінімальна температура знижувалася до 12-20°С, то на поверхні ґрунту температура падала до 1°С.
Впродовж цієї декади погода була складною для розвитку, набору вегетативної маси пізніх культур і для завершення вегетації озимих і ранніх ярих. Вологозапаси в ґрунті є на дуже низькому рівні, або взагалі вичерпані. За таких погодних умов дозрівання зерна ранніх зернових культур в південному регіоні відбулося раніше звичного, і тому практично всі господарства почали його збір.
Що стосується посівів кукурудзи, то вони перебувають у хорошому стані. Підвищення температури повітря і періодичне випадання опадів сприяють активізації росту і розвитку рослин.