19 липня ціни на нафту обвалилися за добу на 7-8%. Через це ціни на олійні культури опинилися під тиском. Про це повідомили у GrainTrade.

Найбільше подешевшав ріпак на біржі Euronext. Серпневі ф’ючерси вчора знизилися на €14,5 за тонну до €533 за тонну, втративши за тиждень 1,6%.

Водночас експерти зазначили, що ринок ріпаку підтримало стрімке подорожчання каноли в Канаді. Там через посушливу погоду котирування старого врожаю сягнули 1000 CAD/т.

NB: Минулого тижня на біржі в Вінніпезі листопадові ф’ючерси сягали 930 CAD/т або $746 за тонну, що майже на $100 перевищувало рівень цін на європейський ріпак. Хоча зазвичай канола на $20-50 за тонну. 19 липня листопадові ф’ючерси опустилися нижче 900 CAD/т, але наприкінці сесії відновилися до 907,8 CAD/т.

В Україні закупівельні ціни на ріпак активно зростали услід за європейськими та канадськими котируваннями. 19 липня у порту тонна ріпаку коштувала $630-635, однак наприкінці дня ціна знизилися на $5-10.

NB: Експерти зазначили, що ф’ючерси на пальмову олію, які зазвичай першими реагують на зміну цін на нафту, вчора не зробили цього і виросли на 0,3%.

На чиказькій СВОТ грудневі ф’ючерси на соєву олію 19 липня впали на 3% під тиском обвалу фондових ринків та цін на нафту. Однак прогнозують, що очікувані спека та посуха у наступні 7-10 днів в основних регіонах вирощування сої в США найближчим часом підтримають котирування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram