Штучний інтелект став вже звичним доповненням аграрної техніки. Настільки звичним, що у декого з’являються побоювання, що незабаром автоматизована техніка повністю замінить людей. Чи насправді це так і чи взагалі це можливо? Проаналізували це питання, розглянувши можливості нової автоматизованої системи від Case IH.

Cистему автоматизації AFS Harvest Command™ від Case IH можна назвати серцем нових комбайнів Axial-Flow 7250, 8250 та 9250. Це абсолютно новий пакет технологій, який постійно відслідковує роботу техніки, адже використовує дані з шістнадцяти датчиків.

Система регулює сім різних налаштувань, аби комбайн працював з максимальною продуктивністю у конкретних умовах. AFS Harvest Command™ може працювати з пшеницею, ріпаком, кукурудзю та соєю.

Автоматизація від Case IH має декілька версій. Базова регулює швидкість вентилятора та зазор підбарабання, відповідно до типу культури. Це забирає потребу налаштовувати кожен елемент окремо. До того ж, оператор може налаштувати комбайн на ходу та зберігати налаштування для майбутнього використання.

Інша версія з додатковою системою Feedrate Control регулює ходову швидкість на основі обсягу надходження культури. Така функція забезпечує оптимальну швидкість подачі для ефективного контролю втрат, максимальної або фіксованої пропускної здатності.

NB: Оператор задає максимальне навантаження на двигун та ходову швидкість, а Feedrate Control виводить техніку на ці робочі показники.

AFS Harvest Command™ у версії повної автоматизації вносить зміни до параметрів систем обмолоту та очищення на основі тих же бажаних результатів, що й Feedrate Control. Також вона має додаткової функції моніторингу якості зерна. Для останнього система використовує камери контролю та датчики тиску на решета. Вони додатково сприяють автоматичному налаштуванню систем техніки для зниження кількості забруднень у зразках зерна та підтримання найвищої якості зерна. Саме ця риса створила комбайнам Axial-Flow таку репутацію, яку вони мають сьогодні.

Камера контролю зерна системи автоматизації AFS Harvest Command™ використовує запатентоване багатоспектральне світлове випромінювання – у видимому та невидимому спектрах. Ця патентована технологія просвічує якість зернових проб в ультрафіолетовому, синьому, зеленому, червоному та інфрачервоному діапазонах. Поєднання п’яти світлових спектрів суттєво підвищує ефективність виявлення слідів крохмалю на битих зернах, — зазначив менеджер з маркетингу збиральної техніки Case IH в регіоні Європи, Близького Сходу та Африки Август фон Екардштайн.

У Case IH також розповіли, що завдяки повній автоматизації, AFS Harvest Command™ можна використовувати чотирма різними способами:

  • Режим продуктивності або найменших втрат. У ньому комбайн працює на оптимальній швидкості, яка забезпечує прийнятний рівень втрат зерна в роторі та системі очищення.
  • Режим фіксованої пропускної здатності. Тут комбайн підтримує задану пропускну здатність, змінюючи швидкість ходу та регулюючи налаштування комбайна задля мінімізації втрат.
  • Режим максимальної пропускної здатності. У ньому комбайн працює на максимальній швидкості або потужності, заданій оператором. Одночасно режим регулює налаштування комбайна для мінімізації втрат зерна в роторі та системі очищення.
  • Режим якості зерна. У цьому випадку система регулює налаштування задля підтримання заданої якості зерна та рівня його чистоти, одночасно мінімізуючи втрати.

У кожному із цих випадків оператор повинен задати цільове навантаження на двигун та максимальну ходову швидкість комбайна.

Досвідчені оператори зможуть додатково підвищити продуктивність своєї роботи та покращити якість зерна, а недосвідчені швидко досягти потрібної продуктивності, зауважив Август фон Екардштайн.

Відповідаючи на наше запитання про можливості штучного інтелекту повністю замінити людей, у Case IH зазначили, що система автоматизації AFS Harvest Command™ призначена не для замінии рішень оператора, а для того, щоб покращити ці рішення та спростити налаштування техніки для отримання потрібного результату.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram