Для заготівлі лікарських рослин далеко не завжди потрібно вирощувати їх самостійно. До прикладу, листя кульбаби можна заготовляти і збираючи його в природних умовах, головне, щоб рослини не були оброблені хімікатами та відповідали усім вимогам заготівельників.Після публікації матеріалу Заробити на кульбабі: за два роки культура почне приносити стабільні та високі прибутки, ми отримали на пошту запитання від читачів: чи можна збирати листя кульбаби, як його заготовляти і де збувати?

Як розповіла GrowHow заготівельник Світлана Штец, листя кульбаби збирається з квітня по вересень. Саме листя повинне бути чисте, добре висушене та мати зелене забарвлення.

При цьому всі листки повинні бути окремими, а не цілою розеткою, та не містити стебло і цвіт рослини, а також залишки коренів.

— Я приватний підприємець, лікарською рослинною сировиною займаюсь більше трьох років. Але за цей час вдалося накопичити чималий досвід у заготівлі сировини, тому що майже кожну позицію лікарських трав і квітів, які я купую, починала збирати і сушити сама. Моя щорічна потреба становить близько 2 т висушеного листа кульбаби, — зазначила заготівельник.

NB: Що стосується процесу сушіння, то листя кульбаби потрібно сушити в тіні в провітрюваному приміщенні, розсипаючи шаром не більше 5 см, а в процесі сушіння кілька разів його обертати. На виході співвідношення свіжого листя до сухого виходить у пропорції приблизно 5 до 1.

Ціна на ринку договірна та залежить партії — її кількості та якості продукції. Закуповують таку продукцію косметичні компанії, та ті, які займаються фіточаями. Зокрема, одні з найвідоміших в Україні — ПРАТ «Ліктрави» (Житомир) та ТОВ «Еліпс Україна» (Київ). Але ці компанії купують трави великими обсягами — зокрема, ТОВ «Еліпс Україна» закуповує від 500 кг. Тому якщо ви тільки вивчаєте цю справу, можете сміливо користуватись послугами заготівельників.

Ірина Шевчук