Власники земельних ділянок в Україні по-новому платитимуть податок на землю. Це випливає з прийнятого Верховною Радою так званого “ресурсного” закону № 5600. Серед іншого він збільшує податки для власників земельних ділянок.

Дрібним фермерам доведеться платити майже півтори тисячі гривень на рік із кожного гектара, незалежно від того, чи отримували вони дохід. Адже Закон передбачає мінімальне податкове зобов’язання по землі. Воно прив’язане до нормативної оцінки ділянки та становить 5%.

NB: Середня нормативна оцінка гектару у нас становить 28 тис. грн, тому платити доведеться приблизно 1,4 тис. грн на рік з кожного гектара. Точну суму визначають податкові органи, які повинні надіслати її кожному власнику ділянки до 1 липня 2022 року.

Закон також передбачає збільшення зборів з тих, хто займається продажем вирощеної сільгосппродукції. Якщо дохід від таких продажів перевищує 12 мінімальних зарплат на рік, тобто 78 тис. грн, то він оподатковується за ставкою 18%. При цьому щодо боржників Податкова наділяється більшими повноваженнями і може через суд заборонити боржникові залишати Україну, доки борг не буде погашено.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram