Українські агровиробники продовжують розширювати площі під олійними культурами, зокрема соняшником, через високу рентабельність виробництва. Зернові культури, навіть якщо подорожчають на 15-20%, не зможуть їм скласти конкуренції. Про це сьогодні йшлося під час прес-конференції «УкрАгроКонсалт».

За прогнозами аналітиків «УкрАгроКонсалт», в Україні виробництво та запаси як соняшнику, так і соняшникової олії, до кінця наступного сезону будуть значними. Така ситуація неодмінно тиснутиме на ціни як на внутрішньому ринку, так і на експортні. 

NB: До речі, про те, якими інструментами керуватись задля досягнення рентабельності виробництва у такій ситуації, розповідатимуть на конференції  VI Міжнародної конференції Black Sea Oil Trade.

Щодо світових трендів, то за повідомленням Пол МакАліффа, партнера «УкрАгроКонсалт» та аналітика світових ринків у WCA Corporation, у 2018/2019 МР рекордну урожайність зернових та олійних культур очікують у США, тоді як в Україні, Росії, ЄС, Канаді та Австралії урожайність прогнозують на рівні нижче середнього. Також США стануть основним імпортером кукурудзи, оскільки Аргентина та Бразилія мають у цьому сезоні невисокий експортний потенціал.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram