Крайнім терміном для посіву озимих вважається 30 вересня. При виборі виду рослин для проміжних посівів та сидератів, які використовують як додаткове удобрення ґрунтів, необхідно враховувати кілька важливих деталей, таких як вимоги до споживання мікроелементів, а самі рослини повинні бути маленькими, інакше вирощування буде занадто дорогим.
Другим важливим аспектом є оптимальна дата посіву і тривалість вегетаційного періоду, потрібного для отримання необхідної кількості зеленої маси. Третій, не менш важливий фактор — ґрунтові умови.
До речі, саме насиченість ґрунту тими чи іншими речовинами може стати підказкою для вибору проміжної культури. На слабших ґрунтах варто посіяти сераделу, фацелію або жовтий люпин. На середніх ґрунтах сіють соняшник, вузьколистий люпин, польовий горох, білу гірчицю, олійну редьку і зимову вику, а на родючих ґрунтах — зимовий або звичайний ріпак, боби та вику.
У випадку гірчиці білої і редьки їх слід висівати якнайдалі від ріпаку, оскільки ці рослини належать до хрестоцвітних та можуть навіть збільшити ризик поширення збудників захворювань. Якщо сівозміна проводиться для зернових, то слід уникати посів жита, адже воно може сприяти розвитку грибків.
Отже, скільки кілограмів насіння на гектар рекомендується посіяти в чистому посіві?
- фацелія — 10-15 кг
- жито — 180-200 кг
- олійна редька — 25-30 кг
- люпин — 140-160 кг
- серадела — 50-60 кг
- кінський біб — 200-250 кг
- кормовий горох — 140-160 кг
- біла гірчиця — 15-20 кг
- соняшник — 25-30 кг
Також культури можна сіяти у сумішах:
- біла гірчиця 10 кг + фацелія 5 кг
- насіння гороху 130/150 кг + соняшник 12/15 кг
- серано 30 кг + фасція 5 кг
Підготувала Ірина Шевчук
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram