Проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» на сьогодні перебуває на стадії доопрацювання та узгодження з представниками громадських організацій аграрного сектору.

Згідно з інформацією відомства, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні діятиме до ухвалення закону про обіг сільгоспземель, зокрема і в часовий проміжок із 1 до 20 січня 2019 року.

— Чинною редакцією п. 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України визначено, що купівля/продаж або інший спосіб відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв) до набуття чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення не допускається, прокоментували в Держгеокадастрі агентству «Інтерфакс-Україна» заяву депутата Олексія Мушака (фракція «Блок Петра Порошенка») про те, що мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення не діятиме з 1 до 20 січня 2019 року.


Тобто через відсутність закону про обіг земель сільськогосподарського призначення мораторій на їхній продаж діє в повному обсязі. Нотаріуси, як і раніше, відмовлятимуть у завіренні договорів купівлі/продажу сільськогосподарських земель, навіть якщо такі з’являться в період із 1 до 20 січня 2019 року.

Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня 2018 ухвалила законопроект №9355-5 про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Зокрема, передбачено, що Кабінет Міністрів до 1 березня 2019 року має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Пізніше народний депутат О.Мушак повідомив, що мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення не діятиме в період з 1 до 20 січня 2019 року через реєстрацію постанови про скасування результатів голосування за законопроект №9355-5, яке відбулося із порушенням процедури.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram