Нестабільні погодні умови змушують фермерів діяти швидко. Одним зі способів оптимального рішення в цих умовах, що склались цього року, є поєднання захисту рослин з позакореневим підживленням. Як це зробити безпечно та ефективно?

Перш за все, завжди варто провести тест на сумісність. Склад продуктів має визначальне значення для сумісності, а також для ефективності активних речовин бакової суміші.

Необхідно звернути увагу на кілька правил, які дозволяють позбутися проблем при виготовленні бакових сумішей. Однак слід пам’ятати, що ефективність також залежить від погоди та умов обприскування.

Головне правило: не варто застосовувати несумісні добрива та ЗЗР, адже є загроза фітотоксичності.

NB: Зокрема, маркерами несумісності є: коли після змішування двох або більше компонентів розчин стає каламутним, змінює колір, піниться, або ж починають з’являтись так звані бульбашки, а також осад.

Завжди читайте інструкцію з етикеток ЗЗР або добрив перед змішуванням окремих компонентів. Найкраще використовувати суміші відразу після приготування розчину.

Тест на сумісність

Перш за все, варто провести тест на сумісність, щоб перевірити, чи суміш насамперед розчиниться, а не «залипне» в обприскувачі. Для цього рекомендовано взяти 1 літр води (або за даними інших практиків: 10-15 літрів), куди додати пропорційну кількість ЗЗР, добрив, які слід розраховувати з аптечною точністю. Пам’ятайте: існує багато факторів, що можуть впливати на якість суміші. Наприклад, фосфор (у формі фосфорної кислоти) впливає на розшарування суміші.

Якість води

Вода дуже важлива. Є кілька аспектів, які слід врахувати. Твердість оскільки в занадто жорсткій воді більшість пестицидів, особливо гербіцидів, працюють гірше. Температура, оскільки це може погіршити сумісність суміші. Занадто холодна нижче 10°C впливає на опади осаду на дні резервуара обприскувача. Добре, якщо вона коливається навколо температури навколишнього середовища.

Читайте також: Фактори технічної ефективності ЗЗР: рН води

Реакція води, мається на увазі принцип, що підвищення температури викликає зниження рН води. Оптимальним pH води вважається 5-6, але, звичайно, є деякі винятки.

Як поліпшити якість води? Використовуючи, наприклад, кондиціонери для води. У разі складної суміші фахівці рекомендують збільшити кількість кондиціонеру, тобто не менше 200-300 л на га в польових умовах.

Етапність

Наступним кроком є ​​додавання макроелементів, потім мікроелементів, а потім, нарешті, засобів захисту рослин.

NB: У цьому випадку діє принцип: 1. Суспензії (WG, WP), 2. Емульсії (EC, EW, EG, SE), 3. Розчини (SL, SP, SG) і 4. OD (масляна суспензія).

Слід також пам’ятати, що додавання окремих засобів до обприскувача є дуже важливим, оскільки кожен з них також складається з багатьох складників, які можуть бути різної якості, наприклад, кількість активної речовини, її хімічна форма або форма поживної речовини та різних допоміжних речовин, які фермер може не помітити в інструкції з маркування. Звичайно, можуть бути відхилення через особливості води, різний рН тощо.

Змішування агрохімікатів на практиці
Виробники добрив надають таблиці для змішування позакореневих добрив на своїх веб-сайтах, на це варто звернути увагу. А які позакореневі добрива найкраще використовувати в сумішах? Не слід звертати увагу на вміст поживних речовин у даному добриві, оскільки це може ввести в оману. Важливі його розчинність та біодоступність.

NB: Наприклад, хелатні або комплексні добрива розчиняються у воді, вони також зазвичай утворюють прозорі розчини, без осадів і опадів, які не засмічують фільтри обприскувача та забезпечують ефективну обробку.

Підготувала Валентина КРАВЕЦЬ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram