Прогнозування руху шкідників та виявлення поширення мікроскопічних захворювань суттєво допомагають фермерам уникати загроз. Зокрема програма «комплексного управління шкідниками» допомагає в використанні різних наборів даних для прогнозування міграції інвазивних шкідників.

Як зазначають науковці, деякі комахи можуть бути неймовірно корисними для фермерів, в той час як інші грають нешкідливу роль. Є і обрана група комах, яка заслужила назву «шкідники».

Як пише modernag.org, деякі комахи мігрують тільки вночі. З огляду на те, що комахи, як правило, невеликі за розмірами, виявити їх, коли вони вторгаються в поле, надзвичайно складно. Щоб прогнозувати міграцію комах, сучасне сільське господарство вивчає, як поведінка шкідників пов’язано з погодними умовами.

Наприклад, Національна метеорологічна служба використовує мережу радарів для спостереження за швидкістю і міграцією метеликів молі, яка у минулому застосовувалась для моніторингу птахів і кажанів. Сьогодні на її базі створюють систему раннього попередження для фермерів.

NB: Якщо вітер, атмосферний тиск і інші чинники вказують на формування зони «високого ризику» в районі, система, подібна до цієї, може відправляти повідомлення електронною поштою фермерам — іноді за кілька днів до нашестя. Тобто, чим точніше сучасне сільське господарство зможе використовувати дані для відстеження міграції шкідників, тим точніше фермери можуть застосовувати методи захисту рослин. Все це дозволить фермерам більш ефективно використовувати інсектициди в менших дозах.

Раніше у фермерів було кілька тижнів навесні, перш ніж починали активізовуватись комахи. Через зміну клімату ETA ці терміни істотно зрушилися: шкідники з’являються раніше, залишаються на довше і уражують рослини на більш вразливій стадії їх зростання. Однак комплексне використання датчиків, радарів, прогнозів погоди і розвідки, сучасне сільське господарство напрацьовує методи, які можуть передбачити, коли деякі комахи почнуть поширення.