Упродовж одного року один агровиробник може отримати максимально 150 млн грн держпідтримки — так народні депутати хочуть убезпечити галузь від відтоку усіх коштів до одного фермера.

Так, як повідомляють в «Інтерфакс-Україна», відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справедливого розподілу державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників» (№8059) зареєстровано у Верховній Раді 23 лютого.

Депутати переконані — відсутність обмеження на суму держпідтримки, яку може отримати один сільгоспвиробник, створює умови для корупції, неефективного витрачання бюджетних коштів у цій сфері за рахунок повернення сплачених податкових відрахувань у формі держпідтримки в необґрунтовано великих обсягах.

Відтак, у законопроекті пропонують також зобов’язати агровиробника, який претендує на отримання держпідтримки, надавати Мінагрополітики інформацію про всіх пов’язаних з ним осіб, які в цьому році отримають підтримку.

Нагадаємо, що минулого року, згідно з даними ДФС, з 4 млрд грн дотацій майже половину розділили між собою два агрохолдинги: майже 35% загальної суми отримав МХП (1,4 млрд грн) і 13% — агрохолдинг «Укрлендфармінг» (0,5 млрд грн).