Можлива заборона гліфосату у ЄС обійдеться тамтешнім фермерам у додаткові €120/га щорічно. Для тих господарств, які працюють за технологією ноу-тілл витрати будуть ще більші близько €270/га. Як повідомив сайт agrarheute, такі розрахунки провела консалтингова компанія Seges.

Експерти зазначили, що без гліфосату фермери змушені будуть використовувати приблизно на 20% більше менш ефективних гербіцидів. Очевидно, що це збільшить виробничі витрати.

Особливе занепокоєння фахівців викликає можливість суттєвого скорочення використання технології ноу-тілл, а то й повна відмова від неї. Зазначили, що при забороні гліфосату без еквівалетної його заміни це дуже ймовірно. Зважаючи на сталість цієї технології та її важливість у екологічній складові європейської агарної політики, може виникнути доволі складна ситуація.

Більше про перестороги аграрного ринку щодо можливої заборони гліфосату у ЄС читайте: Заборона гліфосату та неонікатиноїдів спричинить масштабні екологічні та економічні втрати — агронауковці

До прикладу, без гліфосату рентабельне виробництво насіння трав у Данії, яке там відіграє важливу роль, буде можливим лише зі значними додатковими зусиллями та додатковими витратами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram