Капітальні інвестиції у сільське, лісове та рибне господарство у І півріччі 2018 року становлять 26869,8 млн грн. Це на 9,8% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, поінформував провідний науковий співробітник Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державного комітету статистики України.

При цьому, зауважив вчений, у сільському господарстві капітальні інвестиції за І півріччя зросли лише на 9,2%, тоді як торік темп приросту капітальних інвестицій у сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних з ними послуг до відповідного періоду попереднього року становив 42,1%, а у 2016 році 73,8%.

Помітного приросту капітальних інвестицій досягнуто у лісовому господарстві та лісозаготівлі на 66,4%. У рибному ж господарстві вони, навпаки, зменшилися на 18,6%.

NB: За розмірами капітальних інвестицій, які за фактом поки що не перевищують 110 дол. США на 1 га угідь, Україна помітно поступається розвинутим країнам світу. Там цей показник складає не менше 150 дол. США на 1 га.

— З огляду на результати І півріччя, існує достатньо висока вірогідність того, що тенденція уповільнення темпів нарощування капітальних інвестицій у сільське господарство збережеться до кінця року, — підсумував Микола Кісіль.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram