За половину осені Україна експортувала більше 10 млн тонн агропродовольства

Фото: The independent VIew
За 1,5 місяця осені Україна відвантажила 10,4 млн тонн зернових, зернобобових, олійних культур і продуктів їх переробки. Це на 1 млн тонн більше ніж за все літо 2022 року. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Зокрема, за 16 днів жовтня з України поїхало 3,6 млн тонн зернових. Цього місяця вперше від початку війни пшениця отримала перевагу за поставками, а лідерка попередніх місяців — кукурудза — зайняла другу позицію. Обсяг відвантаженої пшениці станом на 16 жовтня складає 1,149 млн тонн. Кукурудзи поїхало 1,089 млн тонн.

NB: Загалом від початку повномасштабної війни з України відправлено 4,6 млн тонн пшениці, кукурудзи — майже удвічі більше.

На 237 тис. тонн у порівнянні з першою половиною вересня зменшилися експортні поставки ріпаку. Станом на середину жовтняйого відвантажили 341 тис. тонн. Також тенденція до зменшення спостерігається і у соняшникової олії: 365 тис. тонн у середині вересня проти 265 тис. тонн за половину жовтня.

Майже незмінною є кількість поставок шротів — 257 тис. тонн. Ячменю на зовнішні ринки поїхало 165 тис. тонн, соняшнику — 152 тис. тонн. Соєвих бобів відправлено 118 тис. тонн. Незначні зміни відбулися у поставках соєвої олії: станом на середину жовтня її відправлено 13,4 тис. тонн, це на 3 тис. тонн менше, а ніж за половину вересня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram