В умовах російської військової агресії Україна все ж буде із зерном. Отримати близько 63 млн т. зернових та олійних культур наші аграрії зможуть попри те, що 5 млн га не можуть бути засіяними. Про це повідомили в Українській зерновій асоціації (УЗА).

Як йдеться у повідомленні, урожаю пшениці цьогоріч Україна може очікувати на рівні 18,2 млн т. Хоча це й суттєво нижче від рекорду минулого року (33 млн т), однак такий показник майже втричі перевищує внутрішнє споживання.

За умов такої урожайності та з врахуванням великих перехідних запасів, експорт пшениці у наступному сезону може скласти близько 10 млн т.

Ячменю в цьому році можемо зібрати на рівні 6,2 млн т, з яких 2 млт тонн зможемо експортувати. Врожай кукурудзи, за попередніми оцінками, можна очікувати на рівні 23,1 млн, а її експорт може скласти близько 20 млн т. Урожай соняшнику можна очікується на рівні 9,8 млн т; ріпаку 1,5 млн т; сої 1,8 млн т.

Читайте також: Науковці оцінили цьогорічні втрати урожаю в Україні через війну

Загалом експорт зернових та олійних в 2022/2023 МР фахівці УЗА прогнозують на рівні 35 млн т. Однак, зазначили, що він можливий за умови збільшення пропускної здатності сухопутних пунктів пропуску, якщо порти і надалі будуть заблоковані.

Додамо, що на сьогодні пропускна здатність альтернативних маршрутів становить 600 тис. т на місяць. Наразі напрацювання Уряду та громадськості дають змогу її розширити до 2 млн т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram