На тлі суттєвого обмеження експорту соняшникової олії з України на зовнішньому ринку значно зріс попит на український соняшник. Про це свідчать дані ІА “АПК-Інформ”.

Аналітики зазначили, що суттєвий приріст українського соняшника відбувається вже другий місяць поспіль. І це зважаючи на обмежену пропускну здатність західних прикордонних переходів.

За попередніми даними, у березні-квітні з України у напрямку країн ЄС було відвантажено близько 125 тис. тонн соняшника. Цей показник майже утричі перевищує кількість еспортованого соняшника за першу половину поточного сезону.

NB: Лише у квітні Україні експортувала 110 тис. тонн це стало місячним максимумом із квітня 2008/09 МР.

Водночас експерти зазначили, що в подальшому слід очікувати скорочення місячного експорту соняшнику до ЄС. Цього сприятиме поступове насичення ринку, а також наближення нового сезону переробки ріпаку.

За нашими оцінками, до кінця сезону-2021/22 (у травні-серпні) з України може бути експортовано ще близько 350-400 тис. тонн соняшника. Тобто за сезон у цілому експорт олійної може досягти багаторічного максимуму, склавши близько 570 тис. тонн (приріст у 3 рази до попереднього сезону), а частка зовнішніх відвантажень може сягнути 3,4%, пояснили аналітики АПК-Інформ.

Фахівці зазначили, що навіть такий показник у масштабах виробництва соняшника в Україні залишиться незначним та не вплине на стан олійної галузі всередині країни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram