Мінагрополітики запустило Інтерактивний звіт за ринком купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення. Він містить узагальнені відомості про ринок землі в Україні.

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тараса Дзьоби, така система вже давно представлена на сайті Держгеокадастру. Тепер у дещо модифікованому вигляді вона є і на сайті Мінагрополітики.

Ринок землі змінюється щодня. Відбувається постійна динаміка щодо зміни середньої ціни за 1 га с/г землі. ТОП лідерів серед регіонів за кількістю угод також нестабільний: між областями триває постійна конкуренція. Земельний моніторинг актуалізується щодня. І ми повністю відкриваємо суспільству всі дані про земельні відносини в режимі реального часу,  розповів Тарас Дзьоба.

Інтерактивний звіт включає:

  • інформацію про загальну кількість угод, площі ділянок, їх загальну вартість та медіанну ціну за 1 га;
  • загальну площу ділянок за кожною з областей, а також загальну вартість земельних ділянок та їх середню ціну;
  • динаміку купівлі-продажу за останні три місяці – по днях, а також окремо за кожним регіоном, із вказівкою кількості ділянок, площі, вартості;
  • аналіз показників за розміром земельної ділянки та цільовим призначенням (загальна вартість, середня ціна, кількість ділянок, їх загальна площа).

Тарас Дзьоба зазначив, що сьогодні на динаміку ринку землі впливають насамперед його учасники. За його словами, влада очікує зростання кількості середніх і малих сільгоспвиробників завдяки земельній реформі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram