У другій декаді грудня в Україні переважала дуже тепла для цієї пори погода. У найтепліші дні середня добова температура на 4-8°С перевищувала норму, лише у західних областях температурний фон був ближчим до норми, однак все одно перевищував її. Такою інформацією від Укргідрометцентру поділилася пресслужба УЗА.

У перші 10 днів грудня у різних областях України спостерігалися значні контрасти температур. На значній території продовжувалися вегетаційніі процеси на посівах озимих культур.

Експерти Укргідрометцентру розповіли, що завдяки теплу та оптимальному зволоженню ґрунту більшість посівів у південних та прилеглих районах центральних областей досягли фази кущіння саме у середині грудня. На решті площ посіви знаходилися у стані спокою.

NB: Грудневі опади добре засвоїлись ґрунтом.

Синоптики не зафіксували загрозливих явищ для перезимівлі озимих та плодових культур у другій декаді грудня. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у більшості областей була у межах 0°С…+4°С. Лише в окремих районах східних областей -1…-3°С.

За розрахунками агрометеорологів критична температура вимерзання становила:

  • озимої пшениці у фазі сходів — -10…-14°С;
  • 3-го листка — -11…-15°С;
  • кущіння — -13…-15°С;
  • озимого жита — -15…-16°С;
  • озимого ячменю та ріпаку — -10…-11°С

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram