З ТОП-10 експортних позицій України 7 належать аграрній продукції

Україна нарощує експорт у помісячному розрізі. Так, у серпні приріст склав 14%. Локомотивом експорту виступає агарна продукція. Про це повідомили у проєкті Ціна держави.

За даними Мінекономіки, у серпні у грошовому еквіваленті експортери отримали $3,36 млрд, що на $411 млн або 14% більше, ніж у липні. Товарні обсяги українського експорту зросли на 25% і становили $7,29 млн тонн. Однак, порівнюючи рік до року, картина не така оптимістична: експорт у серпні 2022 року становив лише половину торішнього значення.

Очевидно, що зростанню експортних поставок сприяло розблокування чорноморських портів в Одеській області. В результаті перевезення морським транспортом збільшилися на 85% у порівнянні з попереднім місяцем і склали майже 2,9 млн тонн. Залізницею було перевезено понад 3 млн тонн товарів, автомобільним транспортом — 1,4 млн тонн.

NB: У вартісному вигляді й надалі лідирують автошляхи – ними було транспортовано 44% всього місячного експорту.

Серед товарів лідирують соняшникова олія — $443 млн, кукурудза — $347 млн та ріпак — понад $300 млн. Всього з ТОП-10 експортних позицій 7 належать аграрній продукції.

Експерти відзначили позитивну тенденцію до зменшення експорту сировини на користь переробленої продукції. Уряд планує закріпити цей тренд. В Мінекономіки вважають, що 75% експорту повинні складати готові товари та послуги. Для цього уряд запустив програму грантів на створення переробних підприємств та ряд інших проєктів для стимулювання переробки.

NB: У неаграрному експорті лідирує руда, однак обсяги її експорту падають через втрату та руйнування виробничих потужностей на сході України.

Географію зовнішньої торгівлі у серпні Мінекономіки не надало, проте за підсумками 7 місяців 2022 року 61% експорту припадало на Євросоюз. За даними Митної служби частка експорту до ЄС у 2021 році становила майже 50%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram