Французьких аграріїв закликати збільшити площі під гірчицею у два з половиною рази

Через дефіцит гірчиці у французьких супермаркетах, тамтешні аграрії збільшуть виробництво насіння гірчиці. Про це повідомив euronews.

Нестача гірчиці спровокована посухою в Канаді. Ця країна постачає найбільше насіння гірчиці у Францію. Минулорічний урожай там скоротився майже удвічі, що вплинуло на виробництво готової до споживання гірчиці у Франції.

Французькі аграріїї у цій ситуації побачили шанс для розвитку внутрішнього виробництва. Так, президент Асоціації виробників насіння бургундської гірчиці Фабріс Генін сказав, що проблеми в Канаді відродили важливість сектора у французькому регіоні і стали поштовхом до розвитку для місцевих виробників.

Ще у червні Асоціація закликала французьких виробників збільшити площі під гірчицею з цьогорічних 4 тис. га до 10 тис. га у наступному році. Фермери ідею сприянили з ентузіазмом, однак зазначили, що насіння гірчиці важко вирощувати. Особливо, зважаючи на те, що попередні роки були несприятливими для культури.

— Дефіцит також спричинив зростання та підвищення цін. Завдяки цьому ми маємо змогу мотивувати виробників до вирощування такої складної культури вигідною ціною, — сказав виконавчий директор Асоціації бургундської гірчиці Люк Вандермасен.

Так, за тонну насіння гірчиці урожаю наступного року виробникам пропонують €2000, тоді як минулоріч ціна становила €900 за тонну.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram