З початку січня яблука подорожчали на 37%

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-11
З початку року на українському ринку зростають відпускні ціни на яблука. Як повідомили GrowHow аналітики проєкту EastFruit, насамперед це пов’язано з помітною активізацією торговельно-закупівельної діяльності у цьому сегменті.

За словами гравців ринку, якщо перед новорічними святами попит на місцеві яблука був відносно невисоким, то вже сьогодні високу зацікавленість виявляють покупці практично всіх категорій.

Водночас пропозиція високоякісних яблук на ринку досить обмежена, що також сприяє зростанню цін на цю продукцію. Багато садівників зараз пропонують до продажу в основному продукцію, якість якої почала погіршуватися внаслідок тривалого зберігання. Якісний ж товар вони планують продавати не раніше початку весни.

NB: Через нестабільність на валютному ринку, ціна на імпортні яблука також помітно зросла, що надає додаткову підтримку ціновому зростанню на плоди з місцевих господарств.

У результаті, лише з початку січня якісні яблука в Україні подорожчали у середньому на 37%. Сьогодні місцеві господарства готові їх відвантажувати за ціною від 9 до 15 грн/кг ($0,47-0,74/кг) залежно від калібру та сорту. Садівники зазначили, що найбільший попит мають яблука червоних сортів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram