В грудні та січні 2019 року українські експортери відправляли яблука до 18 країн світу. Фахівці «Інфо-Шувар» наголошують на тому, що деякі з цих країн з’явились в переліку напрямків постачання вперше в історії Незалежності України. Вони впевнено забирають частину в традиційних зовнішніх ринків збуту українського яблука Білорусі та Молдови.

— Дані офіційної статистики свідчать про те, що в цьому сезоні Україна значно збільшила обсяги експорту яблук порівняно з тим самим періодом попереднього маркетингового року. Але найбільшим досягненням є все ж таки географія поставок яблука. Традиційними ринками збуту, як і раніше, лишаються Молдова та Білорусь, але цього сезону Туреччина стала третім найбільшим покупцем українського яблука, за попередньою інформацією експортерів, частка цієї країни в структурі зимового експорту становила не менше 30%. За Туреччиною одразу йдуть ОАЕ, які платили найвищу ціну за наші фрукти. Цікавим є те, що цього сезону Україна відправляє яблуко навіть в країни ЄС, які зібрали власний рекордний врожай цих фруктів. Ми спромоглись продавати комерційні партії яблука до Польщі, яка є найбільшим виробником яблук в Європі і цього сезону потерпає від власного надвиробництва!, —розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними інформаційного центру «Інфо-Шувар», крім зазначених країн, українське яблуко купували Великобританія, Лівія, Саудівська Аравія, Ірак, Сінгапур, Малайзія та Шрі-Ланка.

Як повідомлялось раніше, за попередніми даними Держстату в січні Україна відвантажила на зовнішній ринок більше 8 тис. тонн яблука. В цілому, від початку сезону обсяг експорту становить більше 27 тис. тонн або на 30% більше, ніж в той самий період попереднього сезону. Взагалі, такий обсяг є найбільшим, принаймні за останні 4 сезони.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram