З початку повномасштабної війни виробництво азотних добрив в Україні скоротилося у 5 разів

З початком широкомасштабного вторгнення рф, з березня до травня, українські виробники скоротили об’єм виробництва азотних добрив у 5 разів порівняно з аналогічними показником попереднього періоду. Про це повідомили у Всеукраїнському конгресі фермерів.

Скоротився також і об’єм імпорту азотних добрив, тому практично весь виготовлений в Україні обсяг направлявся на внутрішній ринок. Щодо NPK та NP добрив, то у березні-травні їх виробництво в Україні порівняно з аналогічним показником попереднього періоду скоротилося у 3 рази. Їх імпорт знизився більше ніж у 6 разів.

Найбільш болючим питанням експерти вважають сектор хлористого калію, оскільки він повністю імпортозалежний.

NB: До того ж, третина цих добрив раніше поставлялась із білорусі. На сьогодні поставки з цієї країни припинені, натомість 40% калію надходить з Німеччини. Є також поставки з Польщі та Сербії.

Постачання добрив з інших країн потребує додаткового логістичного вирішення, оскільки українські порти заблоковані, а інші пропускні пункти не пристосовані для перевалки добрив. Все це додатково ускладнюється питаннями безпеки та низькою платоспроможністю агровиробників.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram