На відміну від попередніх декількох років, цьогорічні погодні умови видались сприятливими для сівби озимих культур. Зокрема, минулотижневі дощі зволожили ґрунт та підготували його до сівби, а зараз погодні умови для посівної ідеальні, розповіла в ефірі AgroFM керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

— Саме у вересні в Україні настають оптимальні кліматичні терміни для посіву озимих культур, тому дощі у цей час — благодать для аграріїв, — зазначила Адаменко.


Вона зауважила, що цього тижня дощі вже пройшли і настав період сухої погоди, тобто можна вийти в поле і провести сівбу.  Цього тижня оптимальні терміни сівби настали для північних областей, а наступного тижня вони будуть найкращими для західних і східних. Водночас на півдні сіють пізніше в листопаді, навіть інколи в грудні, оскільки чекають дощів.

Водночас Адаменко зазначила, що уже наступного тижня ситуація зміниться, а погода стане холоднішою.

— Якщо зараз ми перебуваємо під впливом антициклону, коли спостерігаються прохолодні ночі і по-літньому теплі дні, то вже 22 вересня до західних кордонів з поширенням на всю територію підійде циклон. Практично по всій Україні (окрім півдня) з 23 вересня пройдуть дощі і суттєво знизиться температура. Це буде несприятливий період для виходу техніки в поля, — зазначила метеоролог.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram