Чутливість до дефіциту добрив на озимих культурах проявляється вже у фазі другого листка (BBCH 12). При цьому варто розуміти, що тільки добре підживленні посіви гарно перезимовують.

У фазі другого листка азот (в амонійній формі, не у вигляді селітри) має вирішальне значення для формування повноцінної кореневої системи.



Якщо рослини не сформують сильного коріння, яке в свою чергу не зможе проникнути глибоко, то вони недоотримають необхідних поживних речовин, а це неодмінно позначиться як під час перезимівлі, так і під час вегетації.

Озимину найкраще удобрювати восени по листу за таких умов:

  • при низькій родючості ґрунту та за мінімального внесення добрив під час посівної;
  • профілактично, або на полях з вираженими симптомами надлишкового азоту;
  • при видимих симптомах дефіциту;
  • при вирощуванні рослин на грунтах із неправильним рН. Складники добрив, внесені в ґрунт, гірше поглинаються, на кислих ґрунтах: фосфор, калій, магній, сірка, молібден. На лужних фосфор, бор, мідь, цинк, марганець, залізо;
  • за несприятливих погодних умов, наприклад, при низьких температурах ґрунту (утруднене поглинання фосфору і магнію з ґрунту), на посушливих ділянках (утруднене поглинання фосфору і калію з ґрунту).

Осіннє внесення макро- і мікроелементів варто здійснювати на ранній стадії кущення, коли буде сформовано 3-4 листки (BBCH 13-14).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram