Такий прогноз вчора озвучив Кайл Теплі, старший агрометеоролог, Radiant Solutions, США під час VI Міжнародної конференції Black Sea Oil Trade-2018, організованої УкрАгроКонсалт.

Оцінюючи Європу і Причорноморський регіон, Кайл Теплі зазначив, що посуха буде залишатися основною проблемою в цих регіонах. В осінній період відсутність опадів сприятливо вплине на збір врожаю кукурудзи та сої, але в той же час є загроза отриманню нерівномірних сходів озимої пшениці.Натомість у Північній Америці ситуація з погодою більш стабільна: цього літа не було окремих посушливих районів або надлишкових опадів. Хоча зараз ситуація дещо змінилася: опади на півдні Середнього Заходу сповільнюють дозрівання і збирання врожаю кукурудзи та сої, але такі умови в південних районах сприятимуть хорошим сходам озимої пшениці.

Подібна ситуація спостерігається і в Південній Америці, хоча агрометеорологи прогнозують появу помірного Ель-Ніньо в найближчим часом.

— У Бразилії не очікується великих затримок з посівною, проте в короткостроковій перспективі може виникнути проблема посухи, — повідомив Кайл Теплі.

Також, за словами Кайла Теплі, в Північному регіоні Азії також є передумови до зростання посухи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram