Через низьку урожайність винограду у Європі, три основні країни-виробники вина цьогоріч будуть змушені скоротити виробництво в середньому на 18%. Йдеться про Італію, Францію та Іспанію. Про це повідомили в об’єднанні європейських сільгоспвиробників Copa-Cogeca.

Зазначають, що основною причиною зменшення урожайності винограду є кліматичні зміни та погодні чинники. Так, навесні заморозки знищили близько 30% виноградних насаджень у Франції та на півночі Італії, а подальші повені та град спровокували розвиток хвороб у рослин, що ще збільшило втарати.

За оцінками аналітиків, цьогоріч в Італії буде вироблено 43,7-45 млн гектолітрів вина. Це на 9% менше, порівняно з минулим роком. Водночас, зазначають, що, попри несприятливі погодні умови, якість італійського винограду цьогоріч значно вища, тому можна очікувати і вино кращої якості.

Найбільшого спаду виробництва вина очікують у Франції. Експерти прогнозують, що цьогоріч країна отримає рекордно низький урожай винограду, відтак і зазнає найбільшого падіння виробництва —‌ майже на третину (29%), порівняно із сезоном 2020/2021. Обсяг виновиробництва Франції цьогоріч оцінюють у не більше 33,3 млн гектолітрів.

Іспанським виноградникам найбільше зашкодила посуха. Через неї тамтешнім виробникам вина доведетья виготовити приблизно на 0,7 млн гектолітрів менше, аніж торік. Очікують, що Іспанія цьогоріч загалом виготовить близько 39,5 млн гектолітрів вина.

Читайте також: Цьогорічна врожайність винограду буде неоднорідною — експертка

Виробництво вина також знизиться і у Німеччині —‌ до менш ніж 9 млн гектолітрів. Тут цьогорічна врожайність винограду нижча середнього 10-річного рівня. Окрім весняних заморозків та граду, це пов’язано з паразитом Peronospora.

Португалія є єдиною країною у Європі, де експерти прогнозують незначне зростання виробництва вина (1%). Тут зменшення виробництва в окремих регіонах компенсує його збільшення в інших. Позитивно налаштовані експерти і щодо якості цьогорічного португальського вина.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram