Європейський парламент схвалив програму субсидування фермерських господарств ЄС, попри критику екологів. Про це повідомив Global Times.

Це широка 7-річна програма підтримки європейських фермерів на €387 млрд. Ці кошти становлять третину всього довгострокового бюджету ЄС, а €270 млрд з них підуть на пряму допомогу європейським фермерам. Головною країною-бенефіціаром програми є Франція.

NB: Європарламентарі проголосували за три тексти, які становлять загальний пакет субсидій. Програма витрат ЄС набуде чинності у 2023 році і передбачає виплату премій фермерам, які беруть участь в більш екологічних видах діяльності, використовують більш екологічні методи або допомагають поліпшити умови утримання тварин.

У період з 2023 по 2027 рік держави-члени повинні будуть виділяти на ці “екорежими” в середньому 25% на рік від прямих виплат, при цьому в перші два роки можна буде виділяти тільки 20%. Водночас критики програми стверджують, що більшість субсидій надаватимуть поза критеріями кліматичної ефективності або без необхідного контролю, і що “зелені” амбіції були ослаблені в порівнянні з попереднім багаторічним пакетом.

Читайте такожЄвропарламент остаточно затвердив нову аграрну політику ЄС

Перш ніж проєкт офіційно набуде чинності, за нього остаточно повинні проголосувати країни-члени ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram