Kverneland отримав нагороду за систему точкового внесення сухих мінеральних добрив (відео)

Система точкового внесення сухих мінеральних добрив PUDAMA підвищує ефективність їх використання та сприятливо впливає на екологію
Завод Kverneland Group Soest GmbH отримав нагороду Efficiency Award NRW за інноваційну систему контрольованого точкового внесення мінеральних добрив – PUDAMA, для сівалок для просапних культур. Система розроблена спільно з Кельнським Технічним Інститутом. Основне завдання, яке поставили перед собою та успішно виконали розробники – економія добрив на 25%.

Про це повідомляють на офіційному сайті компанії.

PUDAMA – той самий рівень урожайності та зниження норми добрив на 25%

Нагороду Efficiency Award NRW присвоюють за розробку ресурсоощадних технологій з ініціативи Міністерства екології Північного Рейну-Вестфалії, землі на заході Німеччини.

NB: Система PUDAMA дає змогу під час сівби просапних культур вносити порційно (точково) задані норми сухих мінеральних добрив прямо під корінь майбутньої культури. Це пряма економія добрив і зниження негативного впливу на ґрунт.

Точкове внесення знизить кількість вироблених добрив

Мінеральні добрива сприяють гарному зростанню та розвитку культури, але їх надмірне використання негативно впливає на здоров’я ґрунту та на екосистему в цілому. За класичного посіву, наприклад, кукурудзи відстань між насінням становить 15 см, а прикореневе добриво вносять глибше, але однією суцільною стрічкою. Отож, у проміжках між молодими рослинами стартове добриво не може бути використане ефективно. Розуміючи цю проблему, у Kverneland дали старт на розробку системи PUDAMA.

– На відміну від традиційного внесення стрічкою, наше нове рішення дає рослині змогу отримати й ефективно використовувати потрібний обсяг поживних елементів, що розміщені точно під її корінням. Завдяки цьому, ми вносимо менше мінеральних добрив у ґрунт і, в довгостроковій перспективі, обсяг всіх вироблених мінеральних добрив також знизиться, – коментує начальник конструкторського відділу заводу Kverneland Фолькер Шанценбах.

Очікування великої економії добрив

У компанії підрахували, що використання технології PUDAMA тільки на сівалках для просапних культур у Німеччині дасть змогу щорічно заощадити до 81000 тонн мінеральних добрив, що означає скорочення виробництва чистого азоту та фосфору на 16200 тонн. Сільгоспвиробники побачать ефект через зниження норм внесення під час сівби на 25% та отримання того ж рівня врожайності.

– Ресурсоощадне землеробство з точним внесенням добрив здатне значно знизити обсяги внесення фосфору та азоту в ґрунт. Ця інновація має величезний потенціал, щоб зробити сільське господарство більш безпечним для екології без обмежень діяльності фермерів, – зазначають члени журі премії Efficiency Award NRW.

Kverneland Group Soest GmbH отримав нагороду на основі тестів, проведених на дослідному зразку сівалки. Серійне виробництво PUDAMA планують у 2023 році.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram