Європейська комісія опублікувала звіт «Огляд економіки фермерських господарств ЄС» (EU Farm Economics Overview report), в одному із розділів якого проведено огляд цін на орну землю в усіх регіонах Європи. Не оминули аналітики в цьому огляді і Україну, де в 2017/2018 роках  за 1 га сільськогосподарських угідь в середньому «просили» від $ 200 до $ 2000.

Загалом найвищу середню покупну ціну одного гектара орних земель в ЄС в 2016 році зафіксували в Нідерландах (€ 63 000). Однак серед регіонів ЄС найдорожча ціна на орні землі була в Лігурійському регіоні Італії (в середньому € 108 000 за гектар). А найдешевшою орна земля була в Румунії, з гектаром вартістю в середньому: € 1 958 в 2016 році. На регіональному рівні гектар ріллі коштує найменше в регіоні Югозападен в Болгарії (в середньому € 1 165).Що ж стосується оренди одного гектара сільськогосподарських земель, то вона була найдорожчою в Нідерландах (в середньому € 791 на рік), причому найвищий середній показник по регіону в Флеволанд (NL) був майже в два рази вище середнього по країні (: € 1 536 на рік).

А от в Латвії оренда земель сільськогосподарського призначення була найдешевшою (€ 46 за гектар на рік), хоча найдешевшими регіонами в ЄС для оренди були Меллерста Норланд іОвре Норланд в Швеції (€ 28 за гектар на рік).

Що стосується України, то тут досі діє заборона на продаж землі, яка не скоро буде скасована. При цьому, для зарубіжних інвесторів іноді висуваються не зовсім звичайні для них умови, такі як проведення аудиту — юридичного, господарського та фінансового, але після підписання угоди з відкладеними умовами. Або ознайомлення інвестора або його представників з активами господарства після підписання зобов’язуючої угоди про наміри сторін.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram