Відповідне рішення від 07 квітня 2020 року було опубліковано на офіційному сайті Європейської Комісії (Proposal for a Decision of the European Parliament and of the council), повідомляє прес-служба УКАБу.

В опублікованому документі вказано, що за результатами проведення Єврокомісією експертизи законодавства, в Україні діють норми, що забезпечують той самий рівень і порядок експертизи насіння, ідентифікації, його маркування та контролю, як і в ЄС.
Зокрема, у рішенні йдеться про:

1) Доцільність визнання українського насіння і дозвіл на обіг на території ЄС;

2) Стимулювання торгівлі між Україною і ЄС насінням;

3) Через інвестування європейських насіннєвих компаній у вирощування насіння в Україні, диверсифікуються виробничі потужності по всій Європі, що зменшить ризики виробництва в одній кліматичній зоні;

4) Визнання еквівалентною систему сертифікації сприятиме підтримці постійного постачання високоякісного насіння в ЄС.

Питання визнання системи сертифікації насіння неодноразово піднімалося під час зустрічей Уряду, Мінекономіки, МЗС, насіннєвого бізнесу і асоціацій з представниками Європейського Союзу, та зазначалось про позитивні результати, які були підтверджені аудитом ЄК, про що і йдеться в рішенні. Це результат хорошої роботи українського політикуму задля допомоги українському бізнесу і відкриття нових ринків. Звичайно, далі це рішення повинен підтримати Європейський Парламент, і тут в тісній співпраці з Мінекономіки бізнес буде далі працювати аби пришвидшити прийняття цього рішення, зазначив Олег Нестеров, координатор комітетів УКАБ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram