Єврокомісія дозволила експорт саджанців яблуні, сливи та аличі з України

алича дерево цвіт
Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-01
Європейська Комісія дозволила експорт садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн ЄС. Про це GrowHow повідомили у Держпродспоживслужбі.

Тисчасову заборону на експорт садивного матеріалу до країн ЄС Єврокомісія ввела з 14 грудня 2019 р. Відновлення експорту було можливе виключно після проведення EFSA (європейський органу з безпеки харчових продуктів) аналізу фітосанітарного ризику щодо карантинних шкідливих організмів яблуні та сливи.

EFSA здійснює такий аналіз на підставі технічного досьє від України для підтвердження готовності експортувати ці рослини. Ще у 2019 р. Держпродспоживслужба надіслала запит до Єврокомісії щодо експорту садивного матеріалу яблуні та сливи та надала відповідні технічні матеріали. Впродовж 2019–2022 рр. за запитами EFSA технічні матеріали доопрацьовували.

Читайте також: Чи може орендар самовільно перетворити сад на ріллю?

Зазначимо, що для здійснення експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі до країн ЄС суб’єктам господарської діяльності потрібно виконувати спеціальні фітосанітарні вимоги, визначені додатком VII до Регламенту 2019/2072, в тому числі встановлення місць виробництва або виробничих ділянок, вільних від карантинних шкідливих організмів ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram