Квіти… не пахнуть? Нідерландські квітникарі досі не припинили торгівлю з росією

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-01
Нідерланди і досі постачають хризантеми і тюльпани до росії, оскільки продаж квітів не підпадає під санкції. Про це повідомив NU.nl.

Як зазначило видання, квітникарі не бачать моральних заперечень щодо таких продажів. Вважають, що на зрізаних квітах, навідміну від кущів, росіяни не можуть заробити, тому така торгівля ніяк не поповнює бюджет війни проти України.

Водночас нідерландські квітникарі констатували, що експорт до росії за останній рік суттєво ускладнився і зменшився. До прикладу, виробник хризантем з Південної Голландії анонімно розповів, що росія для нього була важливою частиною ринку збуту, а зараз постачання скоротилися, та все ж не припинилися зовсім. Інший квітникар, який вирощує півонії у Гелдерланді, зазначив, що завжди продавав багато квітів до росії і буде це робити далі, хоча експорт ускладнився.

Цього тижня статистичне бюро CBS повідомило, що вартість експорту квітів і рослин до росії впала на 19% у 2022 р. — до €324 млн.

— Нідерланди щорічно продають близько 6% своїх тюльпанів до росії. Втрата попиту з боку росії також означає, що тюльпани тепер продаються на аукціоні за нижчою ціною, приблизно на 16%, — сказав Ар’ян Сміт із Smit Flowers.

Він розповів, що виробники не ведуть бізнес безпосередньо з російськими клієнтами. Це робиться через експортерів, які купують їх на аукціонах або безпосередньо. Тому квітникарям не потрібно укладати фінансові операції з російськими клієнтами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram